Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Paříž – město Evropy

Když se řekne Paříž, snad každý si spojí tohle velkoměsto s něčím typickým z Paříže – tak např. kdo z nás nezná Eiffelovu věž, Montmarte nebo třeba slavnou katedrálu Nottre Dame? Asi nás moc takových nebude. Já osobně jsem byl v Paříži několikrát. Kolikrát? Tak to už ani sám nevim. Pokusim se vám aspoň trochu přiblížit jak toto město vypadá a co na vás v něm čeká.

Paříž je samomsebou hlavní a nejdůležitjší město Francie. Bylo jí už po staletí, stále je a ještě také bude. Je to centrum veškerého dění ve Francii. Protéká jím řeka Siena, která dodává Paříži svou klidnou atmosféru v jinak na francouzské poměry až přepříliš usěchaném městě. V centru Paříže žije asi 2 mil lidí, ale s aglomerací je to milionů hnedka 10, a tak je po právu řazena k největším městům v Ervopě. Nalezneme zde vše, co se jen trochu pojí s turistikou – restaurace, hotely, bary, kavárny, obchody se suvenýry…zkrátka vše :)

Paříž leží v pánvi ohraničené Montmarte, Beůeville a Montparnassem. Historické centrum města tvoří ostrovy Ile de la Cité a Ile St.Louis. Na jižním břehu řeky Seiny terén stoupá, na severním se pak nalézá rovina. Proto je na Paříž krásný výhled třeba práveě z pahorku Montmartre, který vyčnívá nad zbytek Paříže asi o sto metrů.

Nejznámějeí památkou je Eiffellova věž. Symbol města byl navržen architektem Gustaverm Eiffelem na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy konané v roce 1889. Katedrála Notre Dame je také v hledáčku mnoha turstů. Tato gotická chlouba paříže je stará už více než 800 let a a leží na ostrově Il de la Cité na Seině. Pokud si chceme vychutnat výhled na celou Paříž, bazilika Sacre Coeur určitě stojí za to. Nachází se totiž na kopci Montmantre a je z ní tak vidět prakticky celá Paříž. Další památkou, kterou nejde přehlédnout je Vítězný oblouk, který byl postaven Napoleonem.

Je zde mnoho dalších památek jako např Louvre atd, o kterých bych mohl psát ještě hodiny, ale lepší bude když to teď utnu a doporučím vám se tam jet podívat.


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.